Cheesecake se stal v posledních letech velmi oblíbeným dezertem českých domácností. Někdo ho  chystá podle pravého amerického receptu, někdo si ho trochu počešťuje – třeba pomazánkovým máslem a podobně. Hlavní výhoda tohoto sýrového dortu spočívá určitě v tom, že jej můžete připravovat na stovky způsobů. S ovocem, s polevou, pečený i nepečený.

Už jste zkoušeli ten kávový? Je vynikající! 

Korpus:

250 g kakaových sušenek

50 g másla

5 lžic kávy

 

Krém:

500 g krémového sýra

150 g cukru krupice

1 balíček skořicového cukru

1 menší šálek kávy

1 vejce

 

Poleva:

100 g čokolády na vaření

100 ml smetany na vaření

 

Na ozdobu:

ořechy

kávová zrna

hoblinky čokolády

šlehačka

 

Postup:

Nejprve připravíme korpus. Sušenky zabalíme do utěrky a podrtíme je kuchyňským válečkem. Máslo necháme rozpustit a přidáme ho k sušenkám s několika lžícemi kávy. Dáme zapéct do předehřáté trouby na 150 °C na 15 minut. Zapečený korpus necháme vychladnout a mezitím připravíme krém.

Ve velké míse smícháme krémový sýr, cukr a vejce. Nejlepší je vyšlehat směs šlehačem, aby byla krásně hladká. Opatrně do ní přidáváme i kávu. Jakmile by krém začal být moc řídký, už kávu nepřidáváme. Dort musí držet tvar.

Hotový krém namažeme na zchladlý korpus a  připravíme si polevu. Do hrnce dáme vařit vodu. Až bude voda vřít, postavíme nad její hladinu menší hrnec, ve kterém ve vodní lázni rozpustíme čokoládu. K rozpuštěné čokoládě vmícháme ještě za horka opatrně smetanu. Cheesecake lehce nazdobíme polevou, nepotíráme ho celý.

 

Kávový dort je nejlepší druhý den. Přes noc se krásně zaleží a všechny chutě se propojí. Protože se dort skládá hlavně z mléčných výrobků, chladíme ho v lednici. Další den jej můžeme ještě nazdobit. Buď ho posypeme ořechy nebo kávovými zrny nebo hoblinkami čokolády. Někdo k dortu ještě přidává šlehačku. Opravdu skvěle chutná s šálkem horké kvalitní kávy. Pokud kávu nepijete, zkuste si k němu uvařit černý čaj. Dobrou chuť!

Automatický kávovar SIEMENS TP503R09 

Připraví stisknutím jednoho tlačítka chutné latte macchiato, cappucino, silné espresso či mléčnou specialitu.

  • Jedinečná technologie iAroma vám zajistí chytrou přípravu a skvělou chuť vaší kávy. 
  • Jemně mletá káva díky ceramDrive mlýnku vytváří plnou chuť kávy.