Kávomilci, milovníci kávy. Je celkem jedno, jak je nazveme. Mají rádi opojnou vůni kávy, černotu v hrníčku. Sem tam se kochají nad uměním vytvořeným na mléčné pěně. Ochutnávají, testují a prozkoumávají všechny chutě kávy.

Jak jim udělat radost v jejich světě kávy?

Projděte si tyto tipy, pro přehlednost rozdělené do šesti skupin, které jsem si pro kávové dárkobraní vymyslel. Věřím, že vám dodají mnoho inspirace

1. Pro milovníky vůně kávy

Projíždíte autem nebo MHD kolem nenápadné budovy a do nosu vás uhodí opojná vůně kávy. Zrovna jste minuli pražírnu kávy. A tam by měli vést vaše první kroky, když sháníte dárek pro kávomilce.

Sáček čerstvě upražené kávy udělá největší radost.

Ideálně je nakoupit více vzorků, takový průřez nabídkou pražírny. Bude se ochutnávat, testovat, porovnávat. To mají mazlíčci kávy rádi.

V době internetu nemusíte pražírny objíždět. Testovací vzorky můžete lehce objednat v pohodlí vašeho křesla a nechat si je zaslat až k vám domů.

Vyzkoušejte například:

 • Doubleshot.cz
 • Manucofe.cz
 • Coffeespot.cz
 • Botacoffe.cz

2. Pro zaměstnané domácí kávomilce

Mají rádi kávu, ale nemají čas se pomazlit s její přípravou. Automatický kávovar je jasnou volbou. Jde si o dražší dárek, ale ocení ho celá rodina.

Pochutnáte si nejen na kávě, umí také připravit lahodné cappuccino, laté a další druhy kávy.

Obsluha automatických kávovarů je velmi jednoduchá. Designově jsou to velmi povedené kousky. Jsou ozdobou každé kuchyně.

Co se týče výbavy a dalších možností, záleží jen na vaší peněžence. Proč? Dražší kávovary bývají vybaveny kvalitnějšími součástkami, např. keramickým mlýnkem nebo vestavěnou karafou na mléko, to je ale na úkor vyšší ceny. Cenově začínají automatické kávovary okolo šesti tisíc, pokračují až k šedesáti tisíců a někdy i výše.

Jakou značku automatického kávovaru vybrat?

Jura, Siemens, DeLonghi, Seaco, Miele, Krups patří ke špičce.

3. Pro kávové hračičky

Kdo je kávový hračička? Charakteristika je jednoduchá. Mají rádi kávu a milují různé druhy přípravy. Stále zkouší nové způsoby přípravy a nové druhy kávy.

Nejen elektrickým překapávačem, pákovým nebo automatickým kávovarem lze připravit kávu. Jsou i jiné alternativní metody přípravy skvělé kávy.

K nejlevnějším možnostem patří příprava kávy pomocí french pressu nebo mokka konvičky. Nová konvička je také velmi pěkný dárek, stejně tak nový french press.

Pro překapávanou kávu je levná alternativa Dripper s konvičkou a filtry Hario VCSD-02B.

Na špici v alternativním způsobu přípravy kávy vidím Vacuum Pot. Příprava kávy jak alchymistické dílně Rudolfa II. Křivule, baňky, plamen a skvělá káva. Originální způsob přípravy kávy. Je to zážitek a kávomilci jistě ocení tuto originalitu.

4. Pro cestovatele

Jak si připravit kávu na cestách a co mít za výbavu? Co by udělalo radost cestovateli? Něco, co zabere málo místa v batohu nebo karavanu a dá se s tím připravit skvělá káva.

Zde se nabízí aeropress, ruční mlýnek na kávu, džezva konvička, french press. Do auta se hodí malé kávovary s přípojkou do 12V zapalovače.

Konkrétní tipy pro cestovatele? Zde jsou:

 • Handpresso Auto Hybrid
 • Wacaco Minipresso GR
 • Handpresso WILD Hybrid
 • afflano Klassic – BLACK
 • French press Espro Travel Press

5. Pro kapslaře

Kapslové kávovary jsou velmi oblíbené a příprava kávy pomocí kávovarů a kapslí je velmi rozšířená. Obsluha kávovarů a příprava je snadná. Kávovary mají příznivou cenu. Nabídka kapslí je velmi bohatá a stále rozrůstá.

Zde se nabízí darovat nový kapslový kávovar nebo kapsle s kávou. Vyzkoušejte nějaké nové kapsle. Kupte nějakou speciální sérii kapslí.

Chcete naplnit větší dárkovou krabici? Většina kapslových systému nabízí kapsle v menším balení po 10-15 ks. Kupte od každého druhu kávy jedno menší balení.
> kávovary Nespresso | Tassimo | Dolce Gusto | Tchibo

6. Pro kávové studenty

Zde jsou tři základní možnosti a myslím, že jsou všechny skvělé. Ani s jednou neuděláte chybu.

Jako první se nabízí kniha. Kniha o kávě a přípravě kávy. Nabídka knih o kávě je bohatá. 5 tipů pro vás:

 • Velká kniha o kávě – Davies Veselá Petra
 • Kávologie – Montenegro-Chirouze Gloria
 • Miluji kávu – Tajemství baristů pro kreativní přípravu kávy – Soeder Ryan, Matsuno Kohei
 • Manuál pro milovníka kávy – Jak si doma připravit tu nejlepší kávu – Jessica Easto,Andreas Willhoff
 • U kávy o kávě a kávovinách – Augustín Jozef 

Další možností je exkurse do pražírny kávy. Prohlídka pražírny, prozkoumání způsobu a postupu pražení a ochutnávka kávy. To by se mohlo líbit? Co myslíte?

Nejatraktivnější, ale také nejdražší, je kurz přípravy kávy nebo přímo kurz pro baristy.

Kurzy i exkurze nabízejí například ve známé pražírně Doubleshot, ale samozřejmě kurzy a možnosti exkursí najdete i u jiných pražíren.

Pomohlo? Objevili jste dárek pro milovníka kávy nebo pro sebe? Věřím, že ano.

Cenové rozpětí je velké. Od kapslí do kávovaru nebo sáčku dobré zrnkové kávy, přes levnější přístroje na přípravu kávy ( mokka konvička, french press, levnější pákový pressovač ) nebo kurz na přípravu kávy. Až super drahým automatickým kávovarům.

Pro základní inspiraci si myslím, že to stačilo. V každé kategorii je nepřeberné množství konkrétních možností na dárky pro milovníky kávy. Rychle si vyberte dárek a užijte si klidnou chvilku se šálkem dobré kávy!